Zimní stadion

Dne 22.3. 2016 je náš parlament vydal prozkoumat zázemí zimního areálu v rámci ankety, která na celou Maškovu zahradu byla vytvořena.

Stadionem Ludvíka Koška nás provázel Tomáš Špinka, který nás seznámil i s místy, kam obyčejně veřejnost nechodí, a technikou.

Architekt dal budově podobu listu, což se mnohým lidem líbí a tak ozdobuje náš okraj města.

Stadion byl slavnostně otevřen už na konci září, kdy začala zimní sezóna, jejíž konec již začátkem dubna. Na celou tuto stavbu padlo kolem 96mil.korun i s vybavením. (nehledě na celý areál se počítá kolem 177mil bohužel se dostávají už na částku 180mil.)

Otvírá se ve všední dny již před sedmou a končí kolem jedenácté večer-když je nějaká akce i o půlnoci. Rezervace jsou zde umožněné pro školy i zájemnce. Veřejnost zde má své hodiny a někdy je tento areál využíván pro rekreaci hokejových týmů. (Jak toho našeho, který sčítá kolem 80 členů,  tak i z okolí) Dokonce se vymýšlejí různé akce, aby se zlepšila návštěvnost a lásku k bruslení tu našli i ti co to ještě neumí.

 

Kráčíme po chodbě z gumy k několika šatnám. Gumou je vlastně pokryto skoro všechno, kam může veřejnost, kromě bufetu, ale ten má i okýnko u kluziště, kde si můžou broslaři říkat o objednávky. Šaten je tu celkem 7 z toho jsou 4 spojeny sociálními místnosti, jak bylo plánované. Počet byl však malý a tak se přistavili další. Nastávající počet, ale též nestačí, takže se usiluje o další 4.

Tři jsou totiž plně využívány hokejisti (nepřejte si zažít ten puch když tam vlezete :) ) Je to velká investice na pronájmu šaten, ale peníze přesto utíkají.

Jestli jde o zaměstnance stadión jích sčítá kolem 40, ale na prázdniny se počítá se 100 i s brigádníky.

Technolologie je zde ovládána pomocí čidel. Automatyka hlídá jak kapaliny tak i zahřívání, sem tam se sice zpočátku objevila chybička, ale nic co by se nedalo opravit. Jestli jde o čidla zachycující požár, tak rozhodně fungují. Už byly nahlášeny 4 plané poplachy.

Na ohřev vodu tu jsou 2 plynné kotle, ty vedou vodu do sprch. A na vzduch tu na plné obrátky pracují 2 systémy. Jak do šaten tak i do haly a na střechu (záruka na střechu je na 10 let, musela být totiž pozměněna).Takže suma-sumárum to je 5000kw týdně, (kdo chce ať si pískne).

Strojovna tiše brněla, jak tu brobíhalo chlazení čpavkem a následného využití odpadního tepla.Tomu všemu dominuje stroj za 8 mil. Kč a to už měl dvě závady, ořezávačka za 120 tisíc (využívá se každé ráno) a poruchová pronajatá rolba za 15 tisíc. Teď se vyjednává o nové za 22mil.

Nemusím snad říkat jaké problémy tu máme s vodou takže i na tento tvrdý oříšek tu je instalovaná osmóza na destilaci vody za 800 tisíc.

Jako poslední se řeší akustika, která je teď v podání provizorních externích bednách, to by se snad mělo řešit, ale vzhledem k větším záležitostem je to teď to nejmenší.

 

Otázky na letní sportoviště a jiné

Kdy se otevře? - oficiálně 8.května

-hl. Akce je na ´Den dětí´

Jak bude otevřeno? - jedenáct hodin denně

Kdy bude konec letní sezóny? - to závisí na počasí, bude to však navazovat plynule na zimu, kdy se znovu otevře bruslení

Jaká je cena? -dospělý/ celodenní 90kč

odpolední kolem 50kč

děti do 6 let zdarma

Jaká byla návštěvnost zimního stadiónu? -docela dobrá, ale teď jak končí sezóna návštěvnost klesá

Architekt dal určitě odkaz celé Maškově zahradě, rozhodně je tu hodně co by se dalo přistavět a  přestavět. Jenže svět je celý o penězích a tak se aspoň můžeme těšit z toho co máme.

 

Přečteno 1153x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>